Pláž Rokle na Brněnské přehradě nabízí nepřeberné množství aktivit od koupání přes provozování různých druhů sportů, dětské hřiště až po výlety na hrad Veveří, do brněnské ZOO, na Grand Prix nebo prostě jen tak do okolní přírody.

Sinice má ráda sporty a sporty mají rádi Sinici! Podporujeme aktivní odpočinek a věříme, že je mnohem zábavnější a samozřejmě i zdravější strávit čas na pláži aktivně, než se jenom tak povalovat.


Přehled hlavních možností vyžití na pláži Rokle:

Dětské hřiště – přímo uprostřed pláže je vybudována zóna pro ty úplně nejmenší. Pískoviště a různé druhy prolézaček ocení hlavně rodiny s dětmi.

Venkovní ohniště – za stánkem Sinice jsme pro vás postavili venkovní gril, kde si můžete zdarma opéct špekáčky nebo cokoliv, co máte rádi.

Ping pong – na pláži jsou pro veřejnost dva betonové stoly na ping pong. Pálky, síťku a míčky půjčujeme oproti vratné záloze ZDARMA. Nebojte se požádat o vybavení přímo v občerstvení!

Petanque – podobně jako v případě ping pongu půjčujeme z okna občerstvení vybavení na tuto spíš společenskou hru než sport oproti vratné záloze ZDARMA.

Badminton – od léta 2014 máme v občerstvení ZDARMA k vypůjčení také rakety na badminton. Bezvětří a halové podmínky zajistit neumíme, ale zato se u nás při hře opálíte a potrénujete základní údery na zimní sezónu. Nebojte se požádat o vybavení přímo v občerstvení!

Paddle boarding – od léta 2013 nabízíme možnost zapůjčení Stand Up Paddle Boardů. Jedná se o nový, dynamicky se rozvíjející sport, zapojující každý sval v lidském těle, ale je to taky rodinná zábava u vody nahrazující nafukovací člun nebo matraci. Paddle board může být také dopravní prostředek, kterým se dá vyrazit třeba na výlet.

Jízda po hladině od místa vzdutí přehrady ve Veverské Bítýšce na Sinici trvá přibližně hodinu a půl. Po domluvě vás do místa vyplutí dovezeme a vy s paddle boardem doplujete zpět na Sinici. Uvidíte tak méně přístupné krásy Brněnské přehrady z úplně jiné perspektivy. Půjčovnu Stand Up Paddle Boardů provozujeme ve spolupráci s firmou Esprit sport - www.windsurf.cz
Ceník a půjčovní řád naleznete zde.


Cyklistika – Brno je město cyklistice zaslíbené. V areálu brněnského výstaviště se pořádá na místním Velodromu každoročně několik závodů v dráhové cyklistice a celé okolí Brna a přehrady zvlášť je protkáno nespočtem asfaltových a lesních cest a toto území je právem považováno za ráj všech cyklistů. Přímo na Sinici sice nevede cyklostezka, přesto se dá dojet na Sinici mimo silnice a tudíž bezpečně po levém břehu přehrady. Na pravém břehu přehrady vede cyklostezka, po které se dostanete až na most pod hradem Veveří a odtud dál směrem k Brnu na Sinici.

Ohňostroje – každoročně je Brněnská přehrada součástí mezinárodní soutěžní přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis. Soutěž probíhá od roku 1998 vždy na přelomu května a června v rámci festivalu Brno – město uprostřed Evropy. Samotný název celé události je latinský a v českém překladu znamená Plamen Brna nebo Brněnský plamen. Soutěžní ohňostroje jsou odpalovány přímo z hladiny Brněnské přehrady, trvají přibližně 20 minut a těší se velké oblibě Brňanů. Mohutné efekty s odrazem vodní hladiny sleduje pravidelně přes 100 tisíc diváků, rekordní návštěvnost potom byla dvojnásobná, tedy 200 tisíc diváků! Aktuální info naleznete na www.ignisbrunensis.cz

Výlety

Hrad Veveří - Rozsáhlá kulturní památka je vzdálená dvě zastávky lodí, tj. coby kamenem dohodil. Jedná se o jeden z nejrozsáhlejších a nejstarších hradních areálů nejen na Moravě ale i v celé v ČR, který je trvale otevřen pro veřejnost teprve od roku 2002. Jedny z nejhezčích výhledů na hrad se návštěvníkům nabízejí z paluby parníku, projíždějícího pod hradem. Hrad Veveří byl podle pověsti založen kolem roku 1059 moravským údělným knížetem Konrádem I. Brněnským; první písemný doklad o Veveří je z roku 1213. Za husitských válek byla na hradě posádka vévody Albrechta Habsburského a Veveří bylo proto roku 1424 obléháno, ovšem bez úspěchu. V roce 1645, kdy došlo k obléhání Brna švédskými vojsky, byl obležen i hrad Veveří, který - stejně jako Brno - náporu útočníků odolal. Roku 1741 však byl hrad dobyt a vypleněn pruskými vojsky. Roku 1908 zde trávil část své svatební cesty tehdejší ministr obchodu britského království Winston Churchill. Od roku 1999 je ve správě Národního památkového ústavu v Brně, který zde od té doby provádí postupnou celého areálu hradu. Informace o pořádaných akcích a otevírací době naleznete na wwww.veveri.czZOO Brno – přibližně 5km směrem k městu je situována brněnská Zoologická zahrada. Zoo Brno nabízí svým návštěvníkům už šedesát let prostor pro aktivní odpočinek a poznání. Za tuto dobu ji navštívilo více než 16 milionů lidí. Současné aktivity ZOO Brno směřují zejména k poskytování odpočinku a relaxace, k nenásilnému získávání informací o přírodě a vzdělávání v oblasti její ochrany a k posilování kladného vztahu k ní, k chovu vzácných a ohrožených druhů zvířat a k výzkumu zaměřenému na záchranu těchto druhů žijících dosud ve volné přírodě. Více info naleznete přímo na stránkách brněnské zoologické zahrady www.zoobrno.cz

Automotodrom Brno – Masarykův okruh – tradice závodního okruhu sahá až do roku 1930, kdy byla vybudována přírodní trať vedená po silnicích na okraji rozrůstajícího se Brna. Od roku 1965 je Masarykův okruh tradičním hostitelem nejprestižnějšího motocyklového šampionátu na světě – Grand Prix silničních motocyklů. Současný Masarykův okruh vznikl v letech 1985-1987 a je špičkovou závodní tratí splňující nejpřísnější kritéria pro pořádání prestižních světových motoristických závodů. Automotodrom Brno hostí několik světových šampionátů – především Mistrovství světa silničních motocyklů (MotoGP) a Mistrovství světa Superbike. Masarykův okruh je pravidelně zapsán v kalendáři Mezinárodního mistrovství České republiky v automotobilové okruhové soutěži i v motocyklovém mistrovství. Společnost pravidelně pořádá akce pro veřejnost – Dny otevřené dráhy, in-line bruslení, cyklistické jízdy, jízdy veřejnosti pro automobily i motocykly a kurz bezpečné jízdy na motocyklu Motoškola. Více info na wwww.automotodrombrno.cz

Ubytování

Kemp Hana - Veverská Bítýška - moderní malý kemping rodinného typu, vhodný spíše pro karavaning (55 el. přípojek), s teplými sprchami, kuchyňkou vybavenou lednicí, dřezy s tekoucí teplou vodou, pračkami a sušičkou. Není zde dovoleno rozdělávat ohně mimo jedno vyhrazené místo, nenajdete tu disko ani pivnici. Kemping je velmi tichý, takže zde převládá zpěv ptáků a šumění vody nad civilizačními šumy a je tím pádem vhodnější pro lidi, kteří hledají klid. Spojení s okolními místy je také dobré – 100 m od kempu je zastávka autobusu a přístaviště lodní dopravy, odkud se snadno dostanete na Sinici. Více info na wwww.campinghana.com

Autokemp Obora - kemp s téměř 100-letou tradicí leží v rozlehlém lesnatém údolí v těsné blízkosti Brněnské přehrady. V letních měsících má velmi dobré autobusové spojení (MHD) s městem Brnem, vzdáleným jen 15 min. jízdy. Hosté mohou využít rovněž romantickou lodní dopravu parníkem se zastávkou asi 1,5 Km od kempu. Pláž Rokle s občerstvením Sinice je od kempu vzdálená 1 zastávku autobusem. Více info na wwww.autocampobora.cz